Kedves építészeti fotós barátunknak, Jaksa Bálintnak és családjának terveztünk kompakt családi házat a Velencei-tó közelébe. Az épület formája kompakt, mérete optimális, a család igényeire szabva terveztük meg.
A ház szerkezete CLT, azaz Cross Laminated Timber technológiával készült, azaz az épület falai réteges fa szerkezetűek, melyek egy osztrák gyárban készültek előregyártva, és azok a helyszínen 3 nap leforgása alatt kerültek a helyükre. A további szakipari munkák pedig 4 hónap leforgása alatt készülnek el.
Ebben a cikksorozatban végigkísérheted az építkezést, alapozástól a kész házig a Pyxis Nautica és a WOOD IS MORE közreműködésével.
Egyes részekben 2 cikkel is találkozhatsz:
A megrendelő, Jaksa Bálint szemszögéből
Az építész-tervező Tótszabó Tamás szemszögéből
A cikket folyamatosan frissítjük, amikor egy-egy új mérföldkőhöz ér a projekt.
1. rész:
1.1 - Minden kezdet nehéz
Hol épüljön a ház? Ki legyen a tervező? Milyen technológiát válasszunk? Ki legyen a kivitelező? Dilemmák, érzelmi hullámvasút a megrendelő szemszögéből.
1.2 - Ház a tónál - Az építész szemével
Milyen szempontok mentén zajlott a tervezés, valamint a megbízás körülményeiről is olvashatsz.
Olvasd el, hogyan indult a projekt Tótszabó Tamás nézőpontjából.
2. rész
2.1 - START
A következő részében megtudhatod, milyen szempontok alapján választottak tervezőt, építészt és kivitelezőt, továbbá az építkezős első lépéseiről is beszámolunk: bontás és alapozás.
2.2 - A telek, az adottságok, a tájolás
A telek adottságairól, beépíthetőségéről, tájolásáról, valamint a helyi "Településképi arculati kézikönyv" kritériumairól olvashatsz az építész-tervező szemszögéből.
3. rész
3.1 - Mint egy kártyavár
Olvasd el, hogyan épült fel 3 nap alatt a szerkezetkész ház, és hogy milyen nehézségekkel kellett megküzdeni a szállítás és az összeszerelés során. Jaksa Bálint megrendelő beszámolója.
3.2 - A design, a tervezés
Tótszabó Tamás / Pyxis Nautica, vagyis az építész nézőpontjából megismerheted a bűvös egyenlet változóit, melyek mentén kialakult a végleges tervrajz.
4. rész
4.1 - Félúton
A sok technikai részlet mellett, az esztétika a leghangsúlyosabb, amire figyelni kell. Egy CLT ház esetén muszáj jó előre megálmodni. Dilemmák Jaksa Bálint megrendelő szemszögéből.
4.2 - Mi is az a CLT?
Az esztétikai megoldások mellett, most a technikai részleteket vesszük górcső alá, és megnézzük milyen előnyei vannak a CLT technológiának. Tótszabó Tamás elmondja, mi is az a CLT.
5. rész
5.1 - Tető a házon
Mérföldkőhöz érkezett az építkezés. Végre tető alá került az épület, és megcsillant a ház végleges formája. A megkönnyebbülés pillanatai Jaksa Bálint tollából az alábbi cikkben olvasható.
6. rész
6.1 - Bekerültek a nyílászárók
Megnyugvással tölti el a tulajdonost, amikor házának ajtajában elforgatja a kulcsot. Kezdetét vették az elektromos- és a gépész munkálatok, mely ezúttal sem volt meglepetésektől mentes.
7. rész
7.1 - Szigetelés és gépészeti megoldások
Új szín, új esztétikai megoldások, előtétfalak és még sorolhatnánk! Mindig vannak újabb meglepetések, miközben a ház épül és szépül...
8. rész
8 - A házból hamarosan otthon lesz
Most kell olyan döntéseket meghozni, ami nagyban befolyásolja a végkimenetelt design téren. Nem lehet elnagyolni, nem lehet későbbre hagyni, mert eljött az idő!
9. rész
9 - Lassan minden a helyére kerül
Készül a konyha, megvan a parketta és a padlószőnyeg és napról-napra egyre több részlet kerül a helyére. Egy karnyújtásnyira vagyunk a végétől. Olvasd el Jaksa Bálint beszámolóját.
Szeretnéd nyomonköveti a CLT ház épülését?
Íratkozz fel hírlevelünkre, és minden új cikkről értesülsz!
Comments